ورود

ثبت نام

ورود

ثبت نام

معرفی کامل برش لیزر برنج
سرفصل مطالب

معرفی کامل برش لیزر برنج

برنج یک ماده آلیاژی فلزی غیر آهنی است که عموما از مس ، روی و سایر فلزات کمیاب ساخته شده است این ماده دارای مقاومت سایشی خوب و سطح براق می باشد و از جمله فلزاتی است که کاربردهای فراوانی در صنایع دارد.واشرهای برنجی، شیرهایی برنجی، لوله های آب، تابلوها و صفحات برنجی از جمله کاربدهای فلز برنج می باشند.امروزه چگونگی برش فلز برنج با راندمان و دقت بالا از جمله مهمترین موضوعات شرکت های تولیدی می باشد.فناوری لیزر یکی از محبوب ترین فناوری های پردازش برنج در دنیای کنونی می باشد که دارای دقت و راندمان بالایی نیز است.

برش لیزر برنج

لیزر چه چیزهایی را برش می زند؟

فلز برنج از ترکیب آلیاژ مس و روی به وجود می آید. نسبت مس و روی برای تولید انواع مختلف برنج متفاوت است. برنج مدرن با 67% مس و 33% روی بوجود می آیدبا این حال ممکن است این مقدار متفاوت باشد. در این ترکیب ماده اصلی و پایه برای تهیه برنج مس می باشد به طوری که هر چقدر میزان روی استفاده شده بیشتر باشد رنگ فلز برنج روشن تر می شود.

از این فلز جهت ساخت انواع لوازم ترئینی استفاده می شود یکی از مزایای فلز برنج نسبت به دیگر فلزات مانند مس و روی این است که انعطاف پذیربوده و شکل دادن به آن راحت تر است و همچنین در مقابل خوردگی و حرارت بسیار مقاوم می باشد.

ویژگی محصولات بویر

چرا باید از لیزر برای برش برنج استفاده کرد؟

با توسعه صنایع فرآوری فلز،فناوری های متعددی جهت برش فلز برنج به وجود آمده است مانند برش با شعله، پلاسما و برش لیزرو …. اما برخی از این روش ها برای برش فلز برنج مناسب نمی باشند به عنوان مثال برش شعله فقط برای پردازش فولاد کربنی مناسب است و برش پلاسما می تواند چندین ماده فلزی را برش دهد در حالی که عملکرد برش آن برای صفحات فلزی نازک مناسب نیست. بنابراین برش لیزری مناسب ترین روش برای پردازش ورق های برنجی و لوله های برنجی می باشد.همچنین قابل ذکر است برش لیزری می تواند هم ورق های نازک برنجی و هم ضخیم را برش دهد.

کاربردهای برش لیزری برنجی

تکنولوژی برش لیزری برنج نقش مهمی در صنایع ایفا می کند. قطعات فلزی برنجی برش خورده در ساخت لوازم خانگی، تجهیزات الکتریکی و ماشین آلات و…  استفاده می شود.در ادامه به معرفی کاربردها و مزایای برش لیزری برنج می پردازیم.

کاربردهای برش لیزری برنجی

برش لیزری قطعات فلزی برنجی درصنعت

برنج مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارد، بنابراین تولیدکنندگان ازآن برای ساخت واشرهای برنجی، سینک های حرارتی برنجی و سایر قطعات فلزی برنجی استفاده می کنند. الزامات برش  قطعات برنجی دقت بالا، لبه صاف و سرعت سریع می باشد . علاوه بر این سطح قطعات برنجی باید صاف و بدون هیچ تغییر شکلی باشد. در برش لیزری برنج هیچ نیرویی به برنج وارد نمی شود و تنها با ایجاد یک شکاف باریک و صاف روی برنج ایجاد می شود و انسان هیچ دخالتی در انجام آن ندارد.همین امر باعث صرفه جویی در هزینه های پردازش وهزینه های نیروی کار می شود. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها برش لیزر را برای ساخت قطعات فلزی برنجی انتخاب می کنند.

برش لیزری انعطاف پذیری خوبی دارد و بازارگسترده ای را در بسیاری از صنایع به دست آوده است . حروفچینی خودکارآن نسبت استفاده بالاتر از مواد و هزینه پردازش کمتر را تضمین می کند. برش لیزریی برنج دارای اثر اقتصادی خوبی است که انتخاب خوبی برای شرکت های تولیدی می باشد.

 برش لیزری فلز برنج دردکوراسیون:

یکی از چراغ های پرطرفدار در دکوراسیون لامپ های برنجی می باشد که امروزه در دکوراسیون طرفدارهای زیادی دارد.این چراغ ها تنوع بسیاری دارد مانند چراغ آویزدر اتاق نشیمن، چراغ های رومیزی، چراغ های دیواری، چراغ های اتاق خواب و….استفاده از چراغ های برنجی در سبک های مدرن و مجلل و نوردیک بسیار رایج می باشد.از مزایای استفاده از برش لیزری در ساخت این نوع چراغ ها می توان به دوام بالا و مقاومت زیاد در مقابل خوردگی و عمر طولانی و زیبایی منحصر به فرد اشاره نمود.

تاریخچه برش لیزری

برش لیزری فلز برنج در ساخت تزئینات:

تزئینات برنجی به دلیل رنگ زیبا و ماندگاری بالا در بسیاری از مکان ها کاربرد دارند.این تزئینات هم جلوه خوبی دارند و هم کاربردهای مختلفی دارند به همین امر بسیار پر طرفدار میباشند.برش لیزری برنج عملکرد عالی در پردازش تزئینات برنجی دارد به عنوان مثال هنگام برش لیزری صفحات برنجی دستگاه برش لیزری به طور موثر برش های تو خالی بر روی فلز برنج ایجاد می کند به طوری که محصولات را می توان به طور مستقیم پس از جوشکاری و پرداخت مناسب به فروش رساند.صفحات برنجی برش لیزری به خوبی می توانند مکان های مختلفی مانند اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری،اتاق خواب، هتل ها،کافه ها و … را تزئین کنند.

برش لیزری فلز برنج در ساخت زیورآلات:

برنج دارای رنگ و سطح براق است به همین دلیل جایگزین خوبی برای طلا می باشد . فلز برنج همان طور که گفتیم به راحتی برش می خورد به همین دلیل انتخاب بسیاری از تولیدکنندگان زیورآلات می باشد . ساخت زیورآلات نیاز به دقت بسیار بالایی دارد تا طرح بر روی فلز بدون هیچ خطایی پیاده سازی شود برش لیزری بهترین گزینه برای این کار می باشد این فناوری می تواند سوراخ ها، گوشه های تیز، قوس ها ودیگر برش های پیچیده جواهرات را برش دهد و سخت ترین الگوهای پیچیده را بر روی فلز پیاده سازی کند.

آشنایی با حک لیزر فلزات

از جمله مزایای استفاده از لیزر در برش این است سر برش مستقیما با سطح تماس ندارد در نتیجه هیچ تغییر شکل یا سوراخی بر روی جواهرات ایجاد نمی شود و پس از برش لیزری تولیدکنندگان جواهرات می توانند جواهرات برنجی را به طور مستقیم جلا و مونتاژ کنند.

مزایای استفاده از برش لیزری برنج
  • برش دقیق و با سرعت بالاتر از روش های دیگر
  • بالا بودن کیفیت کار نهایی
  • صرفه جویی در زمان
  • امکان برش طرح های بسیار پیچیده
  • تولید پلیسه کمتر
  • کیفیت بالای لبه های کار
4.5/5