ورود

ثبت نام

ورود

ثبت نام

کاربرد برش لیزری در صنعت خودروسازی
سرفصل مطالب

کاربرد برش لیزری در صنعت خودرو سازی

برش لیزر خودروسازی، از زمانی که هنری فورد اولین خط تولید متحرک را در سال 1913 به صنعت معرفی کرد سازندگان خودرو به طور مداوم در تلاش بودند تا فرآیند تولید خود را ساده تر کنند و در نهایت با کاهش هزینه ها و افزایش سود و کاهش زمان به نتیجه مطلوب برسند. امروزه تولید خودروهای مدرن بسیار خودکار می باشد و ربات ها برای انجام اکثر کارها استفاده می شوند . در حال حاضر لیزر ها همراه این فناوری استفاده می شوند و جایگزین ابزارهای معمولی شده اند .

تیوب لیزر چیست؟

در ساخت خودرو از مواد متنوعی از جمله پلاستیک، منسوجات، شیشه و لاستیک استفاده می شود که همه آنها را می توان با موفقیت با لیزر پردازش کرد. در واقع اجزا و مواد پردازش شده با لیزر تقریبا در تمام قسمت های یک وسیله نقلیه معمولی استفاده می شود. لیزرها در هر مرحله از فرآیند تولید خودرو، از طراحی و توسعه تا مونتاژ نهایی استفاده می شوند و حتی از آنها برای تولید های سفارشی نیز بهره می برند و این به آن معنی است که لیزرها تنها برای تولید انبوه نمی باشند.

برش لیزر پلاستیک

هدف از استفاده از این فناوری در صنعت خودرو سازی تنها سرعت بخشیدن به تولید نیست بلکه بهبود کیفیت و افزایش اطمینان مواد پردازش شده و در نهایت کاهش میزان هدررفت و کاهش هزینه ها می باشد. پیچیدگی افزوده شده در صنعت خودرو مستلزم استفاده از لیزر در سراسر فرآیند تولید می باشد به ویژه هنگامی که صحبت از ساخت و برش قطعات الکتریکی و حکاکی لیزری می شود.

صنعت خودرو چگونه از برش لیزر خودروسازی سود می برد؟

برش لیزری برش های تمیز و بی نقصی را ایجاد می کند که نیازی به آماده سازی یا تکمیل لبه ها ندارد. مواد مصنوعی بعد از برش لیزر دارای لبه های ذوب شده هستند این به آن معنی است که دیگر نیاز به حاشیه گیری وجود ندارد.

کاتر لیزر دارای موج نوری در طول موج 10000نانومتر می باشد. این انرژی تا حدی توسط فلز جذب می شود و تغییری در ساختار مولکولی ایجاد می کند و امکان برش دقیق را فراهم می کند . کیفیت پرتو لیزر نیز توسط محصول پارامتر پرتو (BPP) اندازه گیری می شود. به طور معمول لیزرهای CO2دارای پارامتر پرتو9-8 میلی متر هستند که باعث می شوند برش های تقریبا کامل و تمیزی ارائه دهند.

آشنایی با انواع قدرت لیزر

زمینه های استفاده از لیزر در صنعت خودرو سازی

یکی از زمینه هایی که لیزر در آن بیشترین استفاده را دارد، پردازش قطعات پلاستیکی است. که شامل پانل های داخلی و داشبورد، ستون ها، ضربه گیرها، اسپویلرها، تریم ها، پلاک ها و محفظه های سبک می باشد.  قطعات خودرو را می توان از طیف گسترده ای از پلاستیک ها، پلی پروپیلن، پلی کربنات و اکریلیک و همچنین کامپوزیت ها و ورقه های مختلف ساخت. لیزر را می توان برای برش یا سوراخ کردن برای تثبیت چراغ ها، سوئیچ ها، سنسورهای پارک و سایر اجزا و همچنین برای جدا کردن یا برش پلاستیک اضافی باقی مانده از فرآیند قالب گیری تزریقی استفاده می شود

محفظه های چراغ های جلو و عدسی های ساخته شده از پلاستیک شفاف اغلب نیاز به برش لیزری دارند تا زبانه های پلاستیکی باقی مانده پس از قالب گیری حذف شوند. قطعات لامپ معمولا از پلی کربنات ساخته می شوند که به دلیل شفافیت برای نور و مقاومت در برابر ضربه و شکسته شدن و مقاومت در برابر آب و هوا و اشعه ماوراء بنفش انتخاب می شوند. فناوری لیزر برش محفظه های چراغ را بسیار آسان تر و با کیفیت تر کرده است و همین امر باعث شده است میزان هدر رفت بسیار کم شود.

اصول برش لیزری فلزات آینه ای و براق

مزایای برش لیزر خودروسازی

همانطور که بسیاری از تولید کنندگان اذعان می کنند یکی از بارزترین مزایای فناوری لیزر CO2 در بخش خودرو، دقت آن است. این مزیت به همراه چند مزیت دیگر باعث شده صنعت خودرو با سرعت و قاطعیت بیشتری پیشرفت کند.

ابزار کمتر و قطعات ظریف تر

در طول سال ها، خودرو ها سبک تر شده اند تا حدی که بسیاری از قطعات مورد نیاز نیست. امروزه بیشتر نمای بیرونی خودرو ها از جنس آلومینیوم یا پلاستیک فیبر کربنی می باشد تمامی این فرآیند تنها توسط لیزر امکان پذیر است زیرا لیزر با سرعت بالا می تواند اتصالات را به هم جوش دهد و یک مهر و موم ایمن ایجاد کند.

علاوه بر این فناوری لیزر را می توان برای تقویت سازه ها، ایجاد پایداری و توزیع بار بهتر استفاده کرد. یکی از نمونه های این فرآیند فرآیندی به نام شکل دهی گرم می باشد که در آن ماده نرم می شود و شکل پذیری صورت می گیرد که همین امر باعث می شود مستعد شکننده بودن کمتر اتفاق بیافتد.لیزرها راه حل سریعتر و کم استرسی را ارائه می دهندکه می تواند بهینه باشد .

استفاده از مواد نوآورانه بدون تغییر

یکی از چالش ها، برخورد با مواد جدید با ساختارجدید می باشد که لمس و فشار آنها می تواند باعث تغییر ساختار و فرم آنها شود. لیزرها مواد را بدون لمس یا اعمال هیچ نیروی قالب گیری برش یا سوراخ یا حکاکی می کنند یا جوش می دهند.

ضایعات مواد کمتر

امروزه اکثر خودروهای مدرن از مواد جدید و نوآورانه درست می شوند اما اگر برش ها صحیح نباشد می تواند میزان ضایعات تولید شده را افزایش دهد. لیزرها به تولیدکنندگان خودرو کمک میکنند تا از مواد مورد استفاده حداکثر استفاده را ببرند و ضایعات کمتری تولید شود.

کاربردهای رایج لیزرCO2 در صنعت خودرو

وقتی مردم به برش و تولید در بخش خودرو فکر می کنند بسیاری تصور میکنند که همه چیز فقط مربوط به برش های بخش های فلزی خودرو می باشد اما لیزر درتمام جنبه های ساخت خودرو استفاده می شود حتی قطعات نرم و نرم تر، مانند تولید ایربگ

لیزر CO2 برای مهر و موم کردن قطعات

اجزای داخلی مانند پنل داشبورد خودرو از برش های لیزری CO2 بهره می برند. هر گونه پیرایش یا سوراخ بر روی داشبورد مانند جا لیوان ها نیاز به برش سریع و تمیز دارد که لبه های آن صاف و بدون ضایعات باشد. لیزرهای CO2 می توانند با بهترین کیفیت این کار را انجام دهند.

تقویت قطعات هیدروفرم شده

هیدروفرمینگ به فرآیند ساخت و تشکیل فلزات با کمک آب یا سیال هیدرولیک گفته می شود. این امر نیاز به جوشکاری، ایجاد یک ساختار یکپارچه با استحکام کششی بالا را حذف می کند. این تکنیک برای ساخت قطعات تعلیق و ایجاد پایه های موتور برای مدل های مختلف استفاده می شود.

چگونه خودروهای الکتریکی ازفناوری لیزر سود می برند؟

در ماشین سازی از لیزر برای افزایش سرعت و پردازش مواد بدون تماس با آنها استفاده می شود. در بخش حمل و نقل الکتریکی لیزر به تولید کنندگان کمک می کند تا به چالش های جدید پیش رو در تولید خودرو الکتریکی غلبه کنند.یکی از کاربردهای لیزر در تولید ماشین های الکتریکی مهر و موم کردن بدنه باتری لتیوم می باشد.

فناوری لیزر خودرو در آینده قرار است به عنوان یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین بخش ها در صنعت خودرو سازی باشد همان طور که مواد سبک و نازک تر می شوند روش های سنتی دیگر پاسخ گو تولید نیستند و به ظرافت بیشتری نیاز می باشد.

4.5/5