ورود

ثبت نام

ورود

ثبت نام

راهنمای نصب

نحوه نصب تیوب لیزر

نحوه نصب تیوب لیزر

قبل از نصب تیوب لیزر حتما پلمب سر تیوب برداشته شود . برای اتصال سیم های ولتاژ منبع تغذیه لیزر در مدل TP از سرسیم استفاده نکنید؛ سیمها مستقیم به پیچ فلزی ابتدا و انتهای تیوب متصل گردد. در مدلهای GP و TP از سیمهای متصل به تیوب استفاده نمایید و به هیچ عنوان سیمهای متصل شده به تیوب توسط کارخانه را از تیوب جدا نفرمایید.


جهت ورودی و خروجی آب در تیوب لیزر بسیار مهم بوده و در طول عمر تیوب لیزر شما تاثیر گذار خواهد بود؛ لذا شیلنگ های آب ورودی و خروجی تیوب لیزر را همواره مطابق شکل بالا نصب نمایید.


به جهت نصب تیوب دقت نمایید؛ ورودی آب حتما باید به سمت پایین و خروجی آب تیوب باید به سمت بالا باشد؛ این کار برای خارج کردن حباب های هوا در زمان آبگیری لازم است.


تیوب لیزر را به صورت زاویه دار نصب نمایید تا حبابهای آب همواره بتوانند از تیوب خارج شده و در داخل تیوب به دام نیفتند وجود حباب در داخل مجرای آب به دلیل ایجاد مرکز تجمع حرارتی باعث شکستگی و ترک برداشتن شیشه در آن نقطه می شود.

به هنگام بستن تیوب در محل خود در داخل دستگاه حتماً دور تیوب و مابین شيشه و نگهدارنده از اسفنج استفاده نمایید نکته ی حائز اهمیت در این مساله، عدم وجود فشار بر روی شیشه تیوب بعد از نصب می باشد. سپس تیوب را به گونه ای در جای خود محکم نمایید که علاوه بر استحکام و عدم لرزش تیوب لیزر تحت فشار نیز نباشد و مابین اسفنج های حلقه شده به نرمی قرار گرفته باشد.

سیمهای HV منبع تغذیه لیزر را به طوری نصب نمایید که سیم ضخیم و قرمز رنگ HV به انتهای تیوب و سیم نازک و آبی رنگ آن به سمت خروجی نور لیزر .باشد. توجه کنید که راه اندازی دستگاه بدون اتصال صحیح این سیمها باعث آسیب دیدگی HV و قطعات الکترونیکی جانبی دستگاه خواهد شد.

در مدل TP پس از نصب سیمها پوشش لاستیکی موجود در بسته بندی تیوب لیزر را بر روی سیم قرمز و انتهای تیوب قراردهید به نحوی که روی الکترود پوشیده باشد تا از نشت الکتریکی به بدنه دستگاه و آسیب دیدگی های احتمالی جلوگیری شود.

نگهداری تیوب لیزر
دمای آب خنک کننده در زمان کار چیلر باید مابین ۱۸ الی ۲۴ درجه سانتیگراد باشد.

لنز خروجی نور تیوب را در دورههای یک ماهه و یا بســ ته به میزان کار در دوره های کوتاه تر به وسیله ی پنبه و الکل اتانول خالص، مطابق شکل زیر به صورت مارپیچ از داخل به سمت خارج تمیز نمایید.

در زمان تمیز کردن لنز سعی کنید حداقل فشار ممکن به لنز وارد شود تا باعث خراشیدگی لنز نگردد.

تیوب در طول ۲۴ ساعت قابل استفاده میباشد و از لحاظ ساعت کارکرد محدودیتی ندارد.

در هنگام کالیبراسیون دستگاه از قراردادن هرگونه جسم خارجی در فاصله کمتر از ۱۰ سانتیمتری خروجی ،نور، جداً اجتناب گردد.

آلودگی بدنه ی شیشه ای بیرونی تیوب لیزر تاثیری بر عملکرد آن نخواهد داشت.

الودگی بدنه شیشه ای بیرونی تیوب لیزر تاثیری بر عملکرد ان نخواهد داشت .

 

نکات و هشدارهای نگهداری


مخلوط گازهای داخل تیوب غیر فعال بوده و موجب هیچ انفجاری در داخل و یا خارج تيوب بر اثر شکستگی یا خروج گاز نخواهد شد.

دلایلی که ممکن است منجر به شکستگی و یا ترک خوردگی تیوب شود، عبارتند از:

· قرار گرفتن در معرض مواد اشتعال زا و قابل انفجار
· نیروی خارجی اعمال شده به تیوب لیزر
· بالا بودن دمای آب خنک کننده و یا انجماد آن
· استفاده از مایعاتی به غیر از آب برای خنک کردن
· وجود حباب هوا در لوله ی آب
· عدم بازگشت آب و یا کاهش جریان آن به هر دلیلی.
· وارد نمودن فشار بیش از حد در سری تیوبهای TP هنگام اتصال سیمهای آند و کاند
محکم نبودن اتصالات آند و کاتد
· هر گونه ترک و شکستگی در هر کدام از بخشهای تیوب اعم از بدنه و یا لنز، تیوب شامل گارانتی نمیباشد. ترکها ممکن است بسیار ریز و در حد میکروسکپی باشد که با چشم غیر مسلح قابل تشخیص نباشد. لذا تشخیص شکستگی و یا ترک تیوب لیزر با کار خانه و شرکت نوین اندیش خواهد بود.
· هر گونه تغییرو یا دست کاری اتصالات تیوب لیزر که توسط کارخانه انجام شده است گارانتی محصول را باطل مینماید.


لازم به ذکر است که بیشترین موارد وقوع شکستگی و ترک مستقیم مربوط به آب است. لطفاً قبل از استفاده از تیوب لیزر، مایع خنک کننده و سایر اجزای مربوط به آب را با دقت بررسی نمایید.